1 - Paynet Bayi E-Tahsilat Paketi ‘ni kullanabilmek için ne yapmalıyız? Bu paketi kullanabilmeniz için Arena bayisi ve Paynet üyesi olmanız gerekmektedir. Eğer Paynet üyesi değilseniz üye olmak için tıklayınız...
2 - Paketle birlikte hangi bankaların sanal poslarını kullanabiliyorum? 7 Bankanın sanal posunu kullanabiliyorsunuz. Garanti, Yapı Kredi, Akbank, İş Bankası, Finansbank, HSBC, Halkbank.
3 - Taksit yapabiliyor muyum? Evet. 9 Takside kadar taksit yapabilirsiniz.
4 - Sanal posları nasıl kullanacağım? Size bir web sayfası açıyoruz. Bu sayfa sizin domaininizde ve size ait bir sayfa olarak çalışıyor. Tahsilatlarınızı buradan yapıyorsunuz, müşterileriniz de ödemelerini buradan yapıyor. Örnek sayfalar için tıklayınız...
5 - Sanal pos için bankalara başvuruyor muyum? Hayır bankalara başvuru yapmanıza gerek yok.
6 - Sanal poslarla ilgili bir ücret ödüyor muyum? Hayır ödemiyorsunuz
7 - Sistemi ne kadar zamanda kullanmaya başlayabilirim? Maksimum (2) iş günü içinde kurulumu yapıp e-tahsilat sitenizi kullanımınıza açıyoruz.
8 - Hangi kredi kartları ile tahsilat/ödeme yapabilirim? Hem kendi kredi kartlarınızla hem de müşteri kredi kartlarınızla tahsilat/ödeme yapabilirsiniz.
9 - Müşteri kredi kartı ekstrelerinde kimin adı görünecek? Müşteri kredi kartı ekstrelerinde Paynet görünecektir.
10 - Sanal pos komisyon oranları nedir? Sanal pos komisyon oranlarını öğrenmek için 0212 256 60 00'ı arayınız ya da satis@ecozum.com'a mail atınız.
11 - Sanal pos komisyon oranları sabit mi yoksa değişiyor mu? Sanal pos oranları Paynet ile bankaların anlaşmalarına göre, piyasa koşulları göz önünde bulundurularak ve bankaların inisiyatifi ile belirlenmektedir. Zaman zaman oranlarda değişiklikler olmaktadır.
12 - Sanal pos komisyon oranları değişince ben nasıl değiştirebilirim? Sanal pos oranları değişince e-tahsilat sisteminizde otomatik olarak güncellenecektir. Sizin oranları değiştirmenize gerek olmayacaktır.
13 - E-tahsilat sistemimden geçen ödemeler benim hesabıma mı geçiyor, Paynet hesabıma mı? Ödemeler direkt Paynet aracılığı ile Arena'daki cari hesabınıza geçiyor. Her dönem sonunda yapılan işlemler sonucu oluşan banka komisyon tutarı tarafınıza fatura ediliyor.

Örnek 1: Garanti Bankası 9 taksitli 1.000 TL ‘lik işlem yaptınız. Komisyon oranı %0 olduğu durumda aynı gün Arena ‘daki cari hesabınıza 1.000 TL alacak olarak geçiyor. İşlem komisyonsuz olduğu için herhangi bir banka komisyonu tarafınıza faturalandırılmıyor.

Örnek 2: İş Bankası 9 taksitli 1.000 TL ‘lik işlem yaptınız. Komisyon oranı %1.5 olduğu durumda aynı gün Arena'daki cari hesabınıza 1.000 TL alacak olarak geçiyor. İşlem anında komisyon kesilmiyor, dönem sonunda toplu olarak komisyon faturalanıyor. DÖnem sonunda Arena 15 TL + KDV komisyon faturası kesiyor.
14 - Paynet'teki hesabıma aktarılan parayı nasıl değerlendirebilirim? Cari hesabınıza geçen tutar karşılığında Arena ‘dan ürün alabilirsiniz. Dilerseniz para iadesi olarak ta alabilirsiniz.
15 - Para iadesi alırsam bir komisyon kesiliyor mu? Evet kesiliyor. Talep ettiğiniz para iadesi üzerinden hizmet bedeli kesiliyor ve kalan meblağ iade ediliyor.
16 - Para iadesi ne kadar zamanda yapılıyor? Para iadesi haftalık olarak yapılıyor.
17 - Ben kendi müşterime sanal pos komisyonlarını yansıtabilir miyim? Evet banka ve hizmet komisyonlarını siz de kendi müşterilerinize yansıtabilir, böylelikle komisyon tutarını siz fonlamamış olursunuz.
18 - Ben kendi müşterime sanal pos komisyonu yansıtmadan tahsilat yapabilir miyim? Evet yapabilirsiniz. Müşterileriniz ödeme yaparken komisyon almayabilirsiniz. Bu durumda komisyon tutarlarını siz fonlamış olursunuz.
19 - E-tahsilat programının diğer özellikleri nelerdir? E-tahsilat programınız Arena ‘nın www.paynet.com.tr ‘sine benzeyen bir sistemdir. Kendi domaininizde çalışır.
(Örn: http://odeme.bilgitas.com.tr, http://tahsilat.anlasotomasyon.com )

Tahsilat sisteminizle hem tek çekim hem de taksitli tahsilat yapabilirsiniz. Gerektiği durumlarda online iptal ya da iade talebi oluşturabilir, değişik raporlar alabilirsiniz.
20 - E-tahsilat sisteminin güvenliği nasıl sağlanıyor? E-tahsilat siteniz uluslar arası standartlarda güvenlik sistemleriyle kurulmakta ve çalışmaktadır. Kredi kartı bilgilerinin güvenliği 128 bit SSL ile, veri güvenliği firewall ile, atak ve dış saldırılara karşı güvenlik ise IDS/IPS sistemiyle sağlanmaktadır. Netahsilat online tahsilat sistemi birçok büyük uluslar arası ve yerli firmanın kullandığı enternasyonal bir sistemdir.
21 - E-tahsilat paketini ve sanal posları kullanmanın bir süresi var mı? E-tahsilat paketinin kullanımı ile ilgili (1) yıllık sözleşme yapılmaktadır ve süre birer yıllık olarak uzatılmaktadır. Paynet sanal poslarının kullanımı ile ilgili bir süre söz konusu değildir, sanal pos sözleşmesi süresiz olarak yapılmaktadır.
22 - Bankalar, taksit sayıları değişken mi ya da sabit mi? Halen Paynet sistemindeki 7 banka Garanti, Yapı Kredi, Akbank, İş Bankası, Finansbank, HSBC, Halkbank kullanımdadır. Zaman içinde farklı bankalar eklenebileceği gibi bazı bankalar sistem dışında kalabilir. Ayrıca bankaların taksit sayılarında zaman içinde değişiklikler olabilir.
23 - Paket ve sanal pos kullanımı ile ilgili ücretler nasıl? E-tahsilat paketinin kullanım ücreti yıllık 480 TL + KDV ‘dir. Paynet sanal poslarının kullanımı ücretsizdir.
24 - Sistem mobil cihazlarla kullanılabiliyor mu? MOBIL modülünü ilave ederek tahsilat sisteminizi cep telefonları ve tablet cihazlar ile de kullanabilirsiniz. Hem siz hem de müşterileriniz cep telefonlarını kullanarak size ödeme yapabilirler. Sahada görev yapan ve tahsilat yapma ihtiyacı olan personel için MOBIL modülü çok kullanışlıdır. Mobil Modülü ‘nün ücreti 600 TL + KDV ‘dir.