Blog

Bayi Tahsilat Sistemi Neden Kullanılmalı?

Bayi Tahsilat, E-tahsilat

Bayi Tahsilat Sistemi Neden Kullanılmalı?

Günümüzde firmaların farklı lokasyonlarda ürünlerini pazarlamaları için en çok tercih ettikleri yöntem bayi yapılanmasıdır. Bayi yapılanması olmadan farklı bölgelere yayılıp ürünleri pazarlamak oldukça zor ve yüksek maliyet gerektirmektedir.

Perakende alım ve satımlarda satışların büyük çoğunluğu müşteriyle birebir temasla gerçekleşmektedir. Her ne kadar e-ticaret online mağaza ve telefonla satış gibi yöntemlerde kullanılsa da asıl satış direk temasla gerçekleşir. Bu nedenle firmaların istedikleri her lokasyonda ürünlerini pazarlayabilmeleri için bayi açılımını yapmaları gerekmektedir.

Firmalar bayiler aracılığıyla, sektörlerine yönelik hedefleme yaptıkları tüm konumlara hiçbir personel göndermeden kolayca açılma fırsatı yakalayabilirler. Böylelikle müşteriler de bayi aracılığıyla ürünlere kolayca ulaşabilir ve firmayla kolayca irtibat sağlamış olurlar.

Bayi sistemiyle çalışmak firmalara oldukça büyük kolaylıklar ve yeni yerlere açılma imkanı tanımasıyla birlikte bayilerden tahsilat yapmakta çok önemli bir konu haline gelmiştir.

netahsilat bayilerden tahsilat sistemi
netahsilat bayi tahsilat sistemi

Bayi Tahsilat Sistemleri Neden Önemli?

Perakende alım satımlarda ödenecek miktarda yüksektir. Miktarın yüksek olması ise ödemeleri daha zor hale getirmektedir. Bayilerle iletişimde ve ödemelerde sorun yaşanmaması için profesyonel bayi tahsilat sistemlerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Netahsilat Bayi Tahsilat Sistemi Nedir?

Bayi ağınızda büyüklü küçüklü bir çok firma olabilir. Tüm bayileriniz müşterilerine kredi kartı ile ödeme imkanını sunmak için gerekli donanım ve bütçeye sahip olamayabilir. Kredi kartı ile ödeme için sanal pos alamayabilir veya alsa bile tüm bankaların sanal poslarını alamayabilir. Tüm bu durumlar bayilerinizin müşterilerine kredi kartıyla ödeme imkanı sunmamasına neden olabilir.

Bu aşamada ana işletmeler kullanacakları bayi tahsilat sistemi ile bu sorun ortadan kaldırabilirler. Türkiye’nin E-Tahsilat yazılımı Netahsilat ile sisteme bayilerinizi tanımlayabilirsiniz. Dilerseniz ana bayi olarak yetkilendirdiğiniz bayileriniz de sistem üzerinden alt bayilerini ve müşterilerini tanımlayabilirler. Böylelikle tüm bayileriniz ve alt bayileriniz müşterilere tüm bankaların sanal poslarının entegre olduğu Netahsilat sistemi aracılığıyla profesyonel ödeme hizmeti sunarlar.

Bu şekilde bayiler tüm kredi kartlarına taksit yapabilecekleri sanal poslara sahip olurlar ve bunun için herhangi bir ek ücret ödemezler. Bayilerin müşterilerden tahsilatını profesyonelce gerçekleştirmesiyle de  satışlarınız ve tahsilatlarınız hızlandıracaktır. Ayrıca ödeme sistemlerini ve sanal poslarınızı kullanmalarıyla birlikte ana işletmenin komisyon oranları da artacak ve bayilerde bundan faydalanacaklardır.

Netahsilat Online Tahsilat Sistemi hakkında daha fazla bilgi almak için (212) 256 60 00 numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilir veya müşteri temsilcilerimizin sizi arayıp detaylı bilgi vermesi için demo talebinde bulunabilirsiniz.

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir