Blog

Cepten Mobil E-tahsilat Ödeme Sistemi

E-tahsilat

Cepten Mobil E-tahsilat Ödeme Sistemi

Cepten Mobil Ödeme E-tahsilat Sistemi, mobil tahsilatNetahsilat altyapısı altında sunulan mobil e-tahsilat çözümleri hem firmalara ve çalışanlara hem de alt bayilere ve müşterilere tahsilat ve ödeme yapma anlamında çok sayıda kolaylık sağlıyor. Müşterilerinizin ve alt bayilerinizin POS almasına gerek kalmadan ödeme yapabilmelerini sağlayan e-tahsilat sistemi, tahsilat işlemlerinin hızlı, kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmesine olanak tanıyor. Cepten tahsilat imkânı sayesinde herhangi bir mekâna bağlı kalmadan sahada zahmetsizce tahsilat yapabilmek de mümkün oluyor.

kredi kartlı tahsilat, mobil e-tahsilat sistemiE-Tahsilat Hizmetleri Ne İşe Yarıyor?

E-Tahsilat hizmetleri; müşterilerin, şirketlerin, tüccarların, toptancıların ve alt bayilerin tahsilat alabilmeleri için geliştirilen yeni nesil ödeme ve tahsilat sistemleri arasında yer alıyor. Online bankacılık sistemlerine entegre edilen ve firmaların mevcut ERP/Muhasebe yazılımları ile eş zamanlı olarak çalışan e-tahsilat platformları, esnek ödeme yöntemleri ile dijital sistemlerinin tüm avantajlarını bir araya getiriyor.

Yeni nesil tahsilat platformu, müşteri/satıcı ekosistemini, müşteri tarafından başlatılan ödeme yaklaşımından satıcı tarafından başlatılan ödeme yaklaşımına göre yeniden yapılandırıyor. Müşteriler veya alt bayiler, ana firmaya olan borçlarını hem cep telefonu ve tablet üzerinden hem de bilgisayar üzerinden komisyonsuz ve güvenli ödeme sistemleri ile pratik bir şekilde ödeyebiliyor. Bireysel kredi kartlarını, kurumsal kredi kartlarını, şirket kartlarını ve diğer banka kartlarını kullanarak tek çekim ya da taksitli ödeme işlemleri saniyeler içinde gerçekleştirilebiliyor.

online mobil ödemeMobil Ödeme Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Mobil e-tahsilat sistemleri, ürünler veya hizmetler karşılığında alınacak ödemelerin, banka kartı ya da kredi kartı aracılığı ile akıllı cep telefonları üzerinden gerçekleştirilebilmesini sağlayan en pratik ödeme araçları arasında yer alıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte artık herkes akıllı cep telefonları veya tabletler ile internet erişimi sağlayabiliyor. Özellikle bayilik sistemi ile çalışan büyük firmalar ve toptancılar, sahada görev alan çalışanlarına mobil platformlar üzerinden ödeme alabilecekleri sistemler hazırlıyor.

Üst düzey güvenlik çözümleri ile desteklenen mobil ödeme sayfası sayesinde müşteriler, istedikleri an Android veya iOS yazılıma sahip mobil cihazlarını kullanarak ödeme yapabiliyor. Fiziki POS ihtiyacını tamamen ortadan kaldıran yeni nesil e-tahsilat sistemi, her akıllı cep telefonunu veya tableti bir POS cihazı haline getiriyor. Geleneksel POS cihazları üzerinden gerçekleştirilebilen taksitli ödeme, ücret iadesi ve sipariş iptali gibi tüm işlemler, sanal POS altyapısını kullanan mobil ödeme noktalarından da sorunsuzca yapılabiliyor.

Ana bayi ile çalışan müşteriler veya alt bayiler, önceden hazırlanan mobil ödeme sayfasına akıllı cep telefonlarından veya tabletlerden bağlanabiliyor. Her kullanıcının kendine özgü şifresi ve kullanım bilgileri oluyor. Kullanıcı ismi ve şifre ile sisteme giriş yapan bayiler, ödeme sayfası içinden mevcut borçlarını, taksit ödemelerini ve geçmiş dönemde yapılan tüm ödemeleri ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebiliyor. Mobil ödeme ekranı üzerinden kredi kartı bilgileri ve ödeme miktarı yazıldıktan sonra kullanıcıların cep telefonuna 3D güvenlik şifresi gönderiliyor. Güvenlik şifresi onaylandıktan sonra tahsilat gerçekleştirilmiş oluyor.

Mobil E-Tahsilat Sisteminin Başlıca Avantajları Nelerdir?

etahsilat anlatşmaMobil e-tahsilat sistemi, firmaların ihtiyaçlarına, işlem hacmine, operasyonel özelliklerine, bayilik yapılarına ve mevcut ERP programlarına uyum sağlayabilecek bir şekilde entegre ediliyor. Firmalar, tek bir ekran üzerinden ödeme ya da portal sayfasına doğrudan ulaşabiliyor. Netahsilat sistemine özgü yazılım detayları, tüm ödeme işlemlerini ve mobil tahsilat sürecini sıradan bir iş haline getiriyor. Bu sayede, ödeme yapacak kişiler borçlarını gecikmeden ve zahmetsizce ödeyebilme kolaylığına kavuşuyor. Ödeme bekleyen firmalar da daha hızlı ve istikrarlı bir şekilde tahsil edebiliyor. Sahada tahsilat yapması gereken çalışanlar ise e-tahsilat sistemi üzerinden mobil ödeme alarak nakit akışının sürdürülebilirliğini sağlıyor.

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.