Blog

Firmaya Özel Ödeme Alma E-tahsilat Sistemi

E-tahsilat

Firmaya Özel Ödeme Alma E-tahsilat Sistemi

netahsilat ekranlar 1Bilişim sektöründeki ve mobil teknolojilerdeki gelişmeler, online alışverişleri daha kolay; online ödemeleri ise daha güvenli hâle getirmiştir. Yeni ve pratik mobil ödeme sistemleri, hem müşteriler hem de işletmeler için avantajlar sağlamaktadır. Dünya genelinde e-ticaretin temelini oluşturan ödeme sistemleri, müşterilere satın alma aşamasında zaman kazandırıp güven verirken, muhasebe sistemlerine entegrasyon kabiliyetiyle firmalar açısından da operasyon kolaylığı sağlar.

 

 

 

Netahsilat ile Mobil odemeAracısız Online Ödeme

Aslında birer yazılım olan e-tahsilat sistemleri, internet aracılığı ile kredi kartından ödeme alınmasını sağlar. Firmalar, PayPal benzeri aracı platformları kullanarak ödeme almak yerine kendi e-tahsilat yazılımına sahip olduklarında pek çok avantaja sahip olur. Öncelikli olarak en üst düzey teknolojik altyapısıyla güvenli online tahsilatı mümkün kılan e-tahsilat, ödeme süreçlerini kolaylaştırdığı için nakit giriş sürecinde de belirgin bir biçimde zaman kazandırır. Müşterilerin, bayilerin, alt bayilerin yaptıkları ödemeler, doğrudan ve anlık olarak hesabınıza geçer; ayrıca banka işlemlerine ya da aracı platform prosedürleriyle uğraşmaya gerek kalmaz. Muhasebenin ödemeyle eş zamanlı tutulmasını sağlar; cari hesap analizlerinin ve muhasebe raporlamalarının sistemli ve düzenli bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.

 

 

 

Muhasebe ve Ticaret Sistemlerine EntegrasyonIB API P 3373638

Online ödemenin gerçekleştirilmesi için firmaların sahip olduğu çeşitli bankalara ait sanal POS’ları tek bir çatı altında toplayarak, her türlü tahsilatın tek çatı altında görülüp yönetilmesi olanağı sunar. Ödemeler, Türkiye’de sanal POS hizmeti veren hangi bankadan yapılırsa yapılsın anında e-dekont oluşturulur. E-tahsilat sistemleri, esnek yapıda olup, SAP, Oracle, Microsoft Dynamics gibi ERP programları ile de tam entegre biçimde çalışır. Yine CRM programlarıyla da koordine edilebilir. B2B ve B2C ticaret işlemlerinde kullanılabilir; söz konusu sistemlere dâhil edilebilir.

 

 

Kolay, Hızlı ve Güvenli Tahsilat

IB API P 761599

Yalnızca Türk Lirası ile değil; farklı döviz cinslerinde de ödeme alınmasına izin veren e-tahsilat çözümleri, yüzde 100 güvenli şekilde doğrudan kredi kartı kaydı almaya imkân vererek müşteriler için de ödeme kolaylığı sağlar. Kredi kartı kaydının firmanın kendi güvenli sistemi üzerinde yapılması, güven kazandırır. Her türlü mobil cihazla da uyumluluk sağlayabilen e-tahsilat sistemleri, bayilere özel ödeme ekranları oluşturulmasına müsaade ederek, bayilerin de online ödeme almasını ve bu ödemelerin doğrudan ana firma tahsilat sistemine anlık olarak girmesine imkan tanır. Cep telefonu ya da mobil cihazla ödeme alınabilmesi, fiziksel bir POS cihazı kullanılmadan ödemeyi mümkün kılması açısından uzaktaki müşteri ve bayilerden tahsilatı kolaylaştırır. Muhasebe açısından, her türlü tahsilatın tek bir sistem üzerinden görülüp yönetilmesi, işlem raporu, bayi raporu, banka raporu ve müşteri raporu gibi takip dokümanlarının pratik bir şekilde elde edilmesini sağlar. IVR entegrasyonu, telefonla güvenli ödeme alınması konusunda pratik bir çözüm olurken, bayilerden ya da müşterilerden SMS ve e-mail ile tahsilat yapılmasını sağlar. SMS ve e-mail’ler, bireysel olarak tek tek ya da belirlenmiş gruplara toplu olarak gönderilebilir. SMS ya da e-mail ulaştırılan müşteri ve bayiler, tek tıkla ödeme yapabilir. Tahsilat gerçekleştiğinde firmalar, ödemenin hesaba geçtiğine dair SMS ve e-mail yoluyla bilgilendirilir.

 

 

Prestij Kazandıran TeknolojiIB API P 731198

Eçözüm, yaklaşık 20 yıllık tecrübesiyle sunduğu %100 güvenli e-tahsilat sistemlerinde farklı dil kullanımını da desteklerken 3D Secure uyumlu ödeme almaya uygun yapısı sayesinde de üst düzey güvenlik sağlayarak firmanın prestijini artırır. 256 Bit SSL şifreleme yöntemini kullanan e-tahsilat çözümü, PCI DSS gibi uluslararası güvenlik standartlarıyla geliştirilmiştir.

Firmanızın kendi online ödeme sistemi e-tahsilat çözümüne sahip olmasıyla şirketinize özel açılan site üzerinden tahsilat yapabilir; böylelikle tahsilat sürecini hızlandırarak cironuzu artırabilirsiniz. Ayrıca, ödeme kolaylığı açısından daha çok müşterinin firmanızı tercih etmesini sağlarsınız.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.