Güvenlik

Güvenlik

Netahsilat altyapısı ve yazılımları uluslararası güvenlik standardı olan PCI DSS standartlarındadır. Kredi kartı bilgilerinin güvenliği için 256 Bit SSL kullanılmakta, ödeme ve tahsilat işlemleri 3D secure güvenlikle gerçekleştirilebilmektedir. Yazılımların çalıştığı donanımlar 3 katmanlı güvenlik sistemleriyle korunmakta ve 3 katmanlı yedekleme yapılmaktadır.

Güvenlik
Güvenlik
Güvenlik

3D SECURE NEDİR?

İnternet ortamında kredi kartı ve banka kartıyla yapılan ödemelerin güvenliği için geliştirilmiş bir sistemdir. İşlemler kart sahibinin cep telefonuna gönderilen şifre ile tamamlanmakta ve karttan izinsiz işlem engellenmektedir. Visa ve Mastercard’ın geliştirdiği 3D secure hem kart sahipleri hem de firmaları sahtekarlıklara karşı korumaktadır.

3D SECURE NEDEN GÜVENLİDİR?

3D Secure sisteminde, kredi kartı ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibinin cep telefonuna işlem kodu gönderilir ve kart sahibinin kimliği doğrulanır. Böylelikle kartın kart sahibi haricinde yetkisiz ve art niyetli kişiler tarafından kullanılması engellenmiş olur.

3D SECURE NASIL İŞLER?

Kart sahibinin cep telefonuna ödeme işlemi esnasında banka tarafında tek kullanımlık kod gönderilir, kart sahibi işlem kodunu girerek işleme devam eder. Kod, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır. Kodun doğrulanmaması durumunda ödeme işlemi gerçekleşmez.

Eçözüm 2015 Yılından bu yana Visa Avrupa çözüm ortakları listesinde yer alan ve PCI standartlarında hizmet sunmaktadır.

PCI DSS NEDİR?

PCI DSS, Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı anlamına gelmektedir. PCI DSS ‘in amacı kredi kartı tahsilat sistemlerinde kart veri güvenliğini sağlamaktır. PCI standartları uluslararası kart sağlayıcıları olan Visa, Mastercard, American Express, Discover Financial Services ve JCB International gibi kurumlar tarafından oluşturulmuş olan PCI Komitesi tarafından geliştirilmiştir. PCI DSS, kredi kartı tahsilatı yapan işletme ve kurumların kart bilgisi güvenliğini sağlamak için uymaları gereken teknik ve güvenlik kriterlerini oluşturmaktadır.