Blog

Kredi Kartı İle Ödeme Alma

E-tahsilat

Kredi Kartı İle Ödeme Alma

Kredi kartı ile internetten ödeme almak istiyorsunuz ve bu işlemin nasıl yapıldığına dair hiçbir bilgi sahibi değilseniz eğer bu yazımızı başından sonuna kadar okuyarak aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını alabilirsiniz.

İnternette kredi kartı ile ödeme nasıl alınır anlatmadan önce ise fiziksel hayatta kredi kartı ödemelerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi verelim.

Fiziki Pos İle Ödeme Alma

Fiziki poslar ile hemen hemen her gün karşılaşıyoruz. Bir marketten ya da restorandan alışveriş yaparken kredi kartı ile ödeme yapmak istediğiniz kullanılan cihazlardır. Kart makineye okutulur. Ardından tutar ve şifrenizin girilmesi istenir ve işlem tamamlanır. İnternetten kredi kartı ile tahsilat yapılabilmesi için ise bankalar tarafından fiziksel olmayan ve istekler doğrultusunda geliştirilmiş yazılım altyapıları ile entegre çalışabilen sanal poslar geliştirilmiştir.

Kredi Kartı İle Ödeme Alma
Kredi Kartı İle Ödeme Alma

Sanal Pos Nedir ?

Sanal posun uluslararası mecrada bilinen adı Virtual Point Of Sale’dir. İnternette kredi kartlarından ödeme alınabilmesi için bankalar tarafından geliştirilmiştir. Ancak bu sistemler ile kredi kart kullanıcılarından ödeme alınabilmesi için bankaların istekleri doğrultusunda yazılımların kullanılması gerekmektedir.  E-tahsilat internetten kredi kartı ile tahsilat yapılabilmesi için geliştirilmiş ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış bir profesyonel yazılım altyapısıdır.

E-tahsilat sistemlerinin yönetim panelleri sayesinde alınan tüm ödemelerin takibi grafiksel ce istatistiksel bir şekilde takip edilebilmekte, yapılan herhangi bir yanlış ödeme online bir şekilde anında iptal/iade edilebilmektedir. Aynı zamanda e-tahsilat sistemleri yüzlerce özellik ve fonksiyona da sahip olmanızı sağlar. Şimdi dilerseniz internetten kredi kartı ile ödeme alınabilmesi için neler gereklidir anlatalım.

İnternetten Kredi Kartı İle Ödeme

İnternetten kredi kartı ile ödeme alabilmek için sahip olmanız gereken bazı kriterler bulunmaktadır.
1. Şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Şirketinizin statüsü ise fark etmez. Şahıs, anonim, limited ve benzeri şirket sahibi olan herkes internet üzerinden kredi kartı ile ödeme alabilmek için ilk başvurularını yapabilirler.
2. Sanal pos başvurusunun yapılması gerekir. Ancak sanal pos başvurunuzun kabul edilebilmesi için üçüncü madde önemlidir.
3. Bankalara yapılan sanal pos başvurunuzun onay alabilmesi için bankaların istekleri doğrultusunda geliştirilmiş yazılım altyapısına ve ödeme sitesine sahip olmanız gerekmektedir.
4. E-tahsilat sisteminin yani online ödeme sayfasının kurulması. E-tahsilat sistemleri, internetten güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde kredi kartı ödemesi alabilmeniz için geliştirilmiş ve Türkiye’de bulunan 20 bankanın sanal posunun sorunsuz bir şekilde çalıştığı sistemlerdir.
5. Son olarak ise e-tahsilat sistemi ile bankalara sanal pos başvuru yapılması ve alınan onayın ardından ilgili posların ödeme sitenize entegre edilmesi gerekir.

E-tahsilat

E-tahsilat, Türkiye’de ilk defa Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından geliştirilmiş ve binlerce firma tarafından kullanılmakta olan, internette kredi kartı ile güvenli, hızlı ve sorunsuz bir şekilde ödeme alınabilmesini sağlayan sistemlerdir.

İnternette kredi kartlarından ödeme alabilmeniz için sizlere anahtar teslim bir e-tahsilat sitesi kurulur. Ardından sahip olduğunuz ödeme sistemi ile bankalara sanal pos başvurusu yapabilirsiniz. Bankadan alınan onayın ardından ise sanal posunuz e-tahsilat uzmanları tarafından sitenize entegre edilir. Ardından ise e-tahsilat sitenizi profesyonel bir şekilde kullanabilmeniz için sizlere eğitim verilir. Artık internetten sorunsuz bir şekilde kredi kartlarından ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Talebi

E-tahsilat sistemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00’ı arayabilir ya da demo talebinde bulunabilirsiniz. E-tahsilat uzmanlarımız sistemin çalışma prensibi hakkında sizlere detaylı bir şekilde bilgi verecek ve sistemi tüm yönleri ile incelemenizi sağlayacaklardır.

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.