Blog

Kredi Kartı ile Güvenli Tahsilat

E-tahsilat

Kredi Kartı ile Güvenli Tahsilat

İnternetten güvenli bir şekilde kredi kartı ile tahsilat yapmak isteyen firmalar için ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış Netahsilat online tahsilat sistemleri geliştirilmiştir. Netahsilat bayi, alt bayi ve müşterilerden sorunsuzca ödeme alınabilmesini sağlayan ve yüzlerce kurumsal firma tarafından kullanılmakta olan bir yazılım sistemidir.

Klasik tahsilat teknikleri kullanan firmaların muhasebe ve finans departmanlarında aşırı iş gücü harcanmakta ve zaman kayıpları yaşanmaktadır. Ödemeler zamanında alınamamakta tahsilat yapılacak olan yetkililere ulaşılamamaktadır. Muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan başlıca bir diğer sorun ise sürekli telefon, mail, faks trafiğinin yaşanmasıdır. Eksik ya da yanlış tahsilat yapıldığında ise düzeltmek saatleri alabilmektedir.

Netahsilat Güvenli Tahsilat Sistemi

Kredi Kartı Tahsilatı, Kredi Kartı ile Kolay TahsilatNetahsilat online kredi kartı ile güvenli tahsilat sistemi yazılım sektöründe 14 yıllık deneyimi bulunan ve binlerce firma ile çalışmakta olan e-ticaret ve e-tahsilat uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Firmaların tahsilat süreçlerini düzene sokarak nakit akışını arttırmak ve aynı zamanda güvenli ve sorunsuz bir şekilde tahsilat yapılabilmesi amacı ile geliştirilmiştir. NeTahsilat e-tahsilat sistemlerini kullanan firma yorumlar için E-tahsilat Referans Videoları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Netahsilat E-tahsilat Sistemlerinde Alınan Güvenlik Önlemleri

Netahsilat online tahsilat sistemleri uluslararası güvenlik önlemleri ile donatılmışlardır. Sistemin kurulduğu sunucular PCI DSS compliant, IDS, IPS, Firewall ve RAID5 sistemleri ile ileri güvenli hale getirilmektedir. E-tahsilat sayfanız (online ödeme alınacak olan sayfa) ise 128bit SSL şifreleme sistemleri ile şifrelenmekte ve 3D Secure sanal pos kullanılabilmektedir. Alınan bu güvenlik önlemleri sayesinde herhangi bir saldırı ya da tehdit başlamadan önlenmektedir. Bu sebeple Netahsilat online tahsilat sistemleri Türkiye’nin en güvenilir e-tahsilat sistemidir.

İnternetten Kredi Kartı ile Nasıl Tahsilat Yapılır

İnternetten tahsilat yapılabilmesi için bir ödeme sayfasının açılması ve Netahsilat online tahsilat sisteminin bu internet sayfasına kurulması gerekir. Firmanız için kullanmakta olduğunuz alan adının alt alan adı (Örneğin: tahsilat.firmaadiniz.com) ya da yeni alınmış olan bir alan adı (Örneğin: firmaadiniztahsilat.com) alınır. Ardından bu alan adı ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış Netahsilat sunucularına bağlanır. E-tahsilat sistemi kurulduktan sonra sahip olduğunuz ya da bankalardan alacağınız sanal posların kurulumu gerçekleştirilir. Özel olarak sitenizin takibini yapabileceğiniz yönetim paneli kurulumu yapılır. Artık tahsilat sayfanız online ve güvenli bir şekilde tahsilat yapabilmeniz için hazır hale getirilmiştir.

Firma yetkilileri için özel olarak yönetici hesapları açılır. Bu hesaplar sayesinde yönetim paneli üzerinden bütün ödemelerin anlık, grafiksel ve istatistiksel olarak takibi gerçekleştirilebilmektedir. Kim, ne zaman, ne kadar ödeme yapmış görülebilir ve istenilen bütün raporlar takip edilebildiği gibi bilgisayarınıza istenilen formatta çıktısı alınabilir. Ödeme yapmak isteyen kullanıcılar tahsilat sayfanıza giriş yaparlar. Ardından ödeme tutarını yazarak ya da ödeme kalemlerinizden birini seçerek kredi kart bilgilerini girdikten sonra güvenli bir şekilde ödemelerini yaparlar. Ödeme yapıldıktan sonra ilgili ekstreye hem ödeme yapanlar hem de firma yetkilileri istedikleri zaman ulaşabilmektedirler. Ödeme sayfası üzerinden istenilen bilgiyi toplama imkanınız bulunmaktadır.

Kimler Kredi Kartı ile Tahsilat Sistemini Kullanıyor

1000’in üzerinde kurumsal firma kredi kartı ile online tahsilat sistemlerini aktif olarak kullanmaktadırlar. Kredi kartı ile ödeme alan ya da almak isteyen bütün kurum, kuruluş, firma, işletme, dernek, spor kulüpleri, dershane, üniversite, ticaret odaları, apartman yöneticileri ve diğer işletmeler için özel olarak geliştirilmiş modülleri bulunmaktadır.

Bayisi olan firmalar: Bayisi olan firmalar Netahsilat bayi tahsilat sistemlerini kullanmaktadırlar. Bu sayede hem bayilerinden, hem alt bayilerinden hem de müşterilerinden gelecek olan ödemeleri kendi ödeme sayfaları üzerinden gerçekleştirebilmektedirler. Firmalar bütün bayilerinden sorunsuzca ödeme alabildiği gibi muhasebe programı entegrasyonu sayesinde alınan her ödemenin otomatik olarak cari hesaplara işlenmesini sağlayabilmektedirler. Aynı zamanda bayiler alt bayilerinden, alt bayiler ise mağazalarına gelen müşterilerinden online kredi kartı tahsilatı yapabilmektedirler. U sayede zincir tahsilat sistemi oluşturulabilmekte ve her ödeme sorunsuz bir şekilde takip edilebilmektedir.

Ticaret Odaları: Ticaret odaları için özel bir tahsilat modülü Aidat Tahsilat Paketi geliştirilmiştir. T.O.B.B. ile entegre bir şekilde çalışan sistem sayesinde tüm üyelerden sorunsuzca online kredi kartı tahsilatı yapılabilmektedir. Üyeler ticaret odalarına gelmeden, sıra beklemeden internet üzerinden kredi kartları aracılığı ile ödemelerini gerçekleştirebilmektedirler. Güncel borç bilgileri T.O.B.B. ‘dan otomatik olarak çekilmektedir.

Dernek, Spor Kulübü, Dershane, Üniversite: Dernekler, spor kulüpleri, dershaneler ve üniversiteler kredi kartı ile tahsilat yapan ancak bu süreçte oldukça zorlanan kurumlardır. Aidat ve harç ödeme zamanları geldiğinde tahsilat ciddi problemler yaşanmaktadır. Bu sebeple aidat tahsilat paketi geliştirilmiştir. Ödeme yapmak isteyen üye ya da öğrenci sahip olunan tahsilat sayfasına giriş yaparak, eskiden saatlerce uğraştıkları ödemelerini sadece birkaç dakika içerisinde online olarak gerçekleştirirler.

Netahsilat e-tahsilat sistemlerinin kullanım alanları oldukça geniştir. İnternetten ödeme alan, internetten ödeme almak isteyen ve günümüzün önde gelen ödeme aracı olan kredi kartı ile tahsilatlarını daha güvenli bir ortam üzerinden gerçekleştirmek isteyen tüm kurum, kuruluş ve firmalara özel geliştirilmiş e-tahsilat paketleri bulunmaktadır.

Netahsilat Sisteminin Sunmuş Olduğu Ayrıcalıklar

✓ Kredi kartlarından tek çekim, taksitli, tekrarlı, dövizli, dövize endeksli, komisyonlu tahsilat yapılabilmektedir.
✓ Ödeme yapacak olan yere SMS ve E-mail gönderimleri yapılarak otomatik bir şekilde tahsilat yapılması sağlanabilmektedir.
✓ Bayisi ve alt bayisi olan firmalarda bayi ve alt bayilerin tek tek fiziksel pos kullanmalarına gerek olmadığı gibi alınan her ödeme direk olarak firma çatısı altında toplanabilmektedir.
✓ Alınan her ödemenin yönetim paneli üzerinden takibi yapılabilmekte ve ekstresi çıkartılabilmektedir. Firma ya da ödeme yapan yer istediği zaman ödeme bilgilerine ulaşabilir.
cepten tahsilat
✓ Herhangi yanlış ya da eksik bir ödeme gerçekleştirildiğinde banka, müşteri, karşı taraf ile telefon, faks, mail trafiği yaşanmasına gerek yoktur. Yönetim paneli üzerinden sadece 1 tuşa basarak online iptal/iade işlemleri gerçekleştirilebilir.
✓ Netahsilat kredi kartı ile tahsilat sistemleri responsive yapıdadır, yani mobil uyumlu geliştirilmiştir. Ödemeler cep telefonları, tablet bilgisayarlar üzerinden alınabilmektedir. İsteyen, istediği yerde cep telefonundan tahsilat sayfanıza giriş yaparak ödemesini gerçekleştirebilir.
✓ Uzakta bulunanlardan kredi kartı ile ödeme alınırken imzalı kart bilgilerinin faks ile onayının alınması ve alınan her belgenin güvenli bir şekilde saklanması gerekir. Netahsilat ile birlikte 3D ödeme alınabilidiği gibi mail order tahsilatta yapılabilmektedir.
✓ Netahsilat e-tahsilat sistemleri muhasebe/ERP programları ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Bu sayede alınan her ödeme otomatik olarak cari hesaba aktarılır.Cari ve ekstre entegrasyonu bulunmaktadır. Aynı zamanda B2B ve B2C entegrasyonu da mevcuttur.
✓ Tekrarlı tahsilat seçeneği sayesinde sürekli tahsilat yapmanız gereken yerlerin sadece 1 kez kredi kartlarını kaydetmeleri yeterlidir. Sistem otomatik olarak her ay ilgili ücretin çekimini yapmaktadır.
✓ Sistem çok dilli kullanılabilir ve istenilen para birimi ile tahsilat yapılabilmektedir.
✓ Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları sorunsuzca kurulmakta ve kullanılabilmektedir. Ayrıca alternatif ödeme sistemleri (Payu, Paynet, İpara, Paypal, BKM Ekspress ve benzeri) kurulumları da yapılarak kullanılabilir.

Yukarıda Netahsilat kredi kartı ile güvenli tahsilat sistemlerinin sahip olduğu ayrıcalıkların sadece bir kısmı yazılmıştır. Diğer bütün ayrıcalıkları ve fonksiyonları öğrenebilmek ve ücretsiz test edebilmek için 0 212 256 60 00’ı arayabilir ya da Ücretsiz Demo Talebi göndererek e-tahsilat uzmanlarımızın sizlerle iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz.

Netahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Son Yazılar

  • DEMO TALEBİ