Blog

Online Tahsilat Sistemi

E-tahsilat

Online Tahsilat Sistemi

Bayisi olan firmaların sorun yaşadığı birimler genellikle muhasebe ve finanstır. Para akışının olduğu bu birimlerde özellikle ödemelerin zamanında alınamaması, ödeme alınırken yaşanan sıkıntılar, ödeme alınacak olan bayi ya da müşteriye ulaşılamaması gibi sorunlar direk olarak firmanın genelini etkilemektedir.

Firmaların muhasebe ve finans birimlerinde yaşanan bu sıkıntıları Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. yakından takip ederek profesyonel bir yazılım geliştirmiştir. Netahsilat online tahsilat sistemi… Netahsilat, bayi, alt bayi ve müşterilerinden online olarak kredi kartları aracılığı ile tahsilat yapılabilmesini sağlayan bir yazılım sistemidir. E-tahsilat olarak bilinen bu yazılım sistemi sayesinde ödeme yapan kullanıcılar sadece saniyeler içerisinde, firmanın sahip olduğu tahsilat sayfası üzerinden ödemelerini gerçekleştirmektedirler. Netahsilat e-tahsilat sistemleri hakkında detaylı bilgiler vermeden önce, dilerseniz muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan sorunları listeleyelim.

Muhasebe ve Finans Departmanlarında Yaşanan Sorunlar

✓ Alacaklı olduğunuz bayi – alt bayi – müşteri – kurum ve kuruluşlardan zamanında tahsilat yapılamaması,
✓ Havale ya da EFT ile yapılan ödemelerin yanlış hesaplara aktarımı ve bununla birlikte bütün banka hesaplarının internet bankacılığı aracılığı ile tek tek kontrol edilmesi,
✓ Yazılan çek ve senetlerin zamanında ödenememesi ya da karşılıksız çıkması sonucu alınamaması,
✓ Özellikle tahsilat zamanlarında aşırı iş gücü harcanması ve zaman kayıplarının yaşanması,
✓ Alınan ödemelerin muhasebe/ERP programlarına işlenirken zaman kayıplarının yaşanması ve istemeden de olsa yanlış bilgi ve tutar girişinin olması,
✓ Banka, müşteri, bayi ve kurumlarla sürekli telefon, faks ve mail trafiğinin yaşanması karşılaşılan sorunlar arasında başı çekmektedir.

NeTahsilat ile Bu Sorunlardan Kurtulun

Netahsilat online tahsilat sistemleri ile yukarıda yaşamakta olduğunuz sorunlar ve diğer bütün sıkıntılarınızı ortadan kaldırabilir ve finansal açıdan firmanızı kalkındırabilirsiniz. Bayi, müşteri, kurum, üye ve ödeme almanız gereken bütün kurum ve kuruluşların, sizlerin online tahsilat sayfanıza girmelerini sağlayarak saniyeler içerisinde kredi kartları ile ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Netahsilat e-tahsilat yazılım paketleri ile birlikte ödemelerinizi tek bir çatı altında toplayabilirsiniz.

Netahsilat Online Tahsilat Sistemi Nasıl Çalışmaktadır

Öncelikle firmanıza özgü bir alan adı (domain) alınır. Firmanızın bir alan adı var ise eğer, alt alan adı (sub domain) açılımı da yapılabilir. Alınan alan adına e-tahsilat sistemi kurulur ve ödeme sayfanız ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile koruma altına alınır. Örnek olarak 1000’in üzerinde e-tahsilat referansları arasında seçmiş olduğumuz yüzlerce referansı E-tahsilat Referanslarımız sayfası aracılığı ile inceleyebilirsiniz. Dikkat ederseniz bazı firmalar kendi alan adlarının altına, bazı firmalar ise direk yeni bir alan adı alarak sistemlerinin kurulmasını istemiştir.

E-tahsilat Sistemi Kurulduktan Sonra

E-tahsilat online tahsilat sisteminiz kurulduktan sonra ise bankalardan alınan ya da alınacak olan sanal posların kurulumu sisteme yapılır. Artık ödeme sayfanız online kredi kartı tahsilatı yapacak hale gelmiştir. Tek yapılması gereken şey e-tahsilat uzmanlarımızdan kısa süreli eğitim almanızdır. Alınan randevunun ardından ödeme sayfanızı profesyonel bir şekilde yönetebilmeniz için 2-3 saat aralığında özel bir eğitim verilmektedir.

Artık Tahsilat Yaparken Yaşadığınız Bütün Sorunlar Ortadan Kalkıyor

Artık bayi, alt bayi, üye, müşteri, kurum, kuruluş kısacası size ödeme yapması gereken veya yapacak olan herkes saniyeler içerisinde size ödemelerini yapabilmektedirler. Firmanıza özel bir ödeme sayfanız oluşturulmuştur. Ödeme yapacak olanlar sizin belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile ya da kayıt olarak ya da üyeliksiz bir şekilde tahsilat sayfanıza giriş yaparak, kredi kartları aracılığı ile ödemelerini tamamlayabilmektedirler.

Örnek olarak bir bayinize 10.000 TL’lik ürün vereceksiniz ancak bayiniz çok uzakta. Size kredi kartı ile ödeme yapmak istiyor ancak sizler fiziksel posunuzu bulunduğu yere gönderemiyorsunuz. Ya da geç bir saat ancak ödeme yaparak ertesi güne ürün alması gerekiyor. Bayinize özel bir kullanıcı adı ve şifre belirliyorsunuz ve ardından ödeme linkinizi ona gönderiyorsunuz. Sisteme giriş yapıyor, 10.000 TL tutarı ve istemiş olduğunuz bilgileri yazarak çok kısa bir süre içerisinde ödemesini tamamlayabiliyor. İşte Netahsilat e-tahsilat sistemleri ile ödeme yapmak bu kadar kolay.

Sadece Ödeme Almak İçin mi ?

Ödeme alındıktan sonra aynı anda hem firma yetkilisine hem de bayiye ödeme bilgileri mail olarak atılıyor. Bununla birlikte bayiniz ödeme ekstresine istediği zaman paneli üzerinden ulaşabiliyor. Sizlerde istediğiniz zaman ödeme bilgilerini yönetim paneliniz aracılığı takip edebiliyorsunuz. Netahsilat online tahsilat sistemlerinin en çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi ise kullanmakta olduğunuz muhasebe / ERP programları ile entegre bir şekilde çalışması. Muhasebe vcari ve ekstre entegrasyonu yapılarak ödeme yapıldığı anda kullanılan programa işlenmesi sağlanabiliyor. Yani tahsilatlarınızı sıfır hata ile toplayabiliyorsunuz.

E-tahsilat Sisteminin Ayrıcalıkları

E-tahsilat online tahsilat sisteminin sunmuş olduğu yüzlerce ayrıcalık bulunmakta. Ancak bu ayrıcalıklardan ön plana çıkanları belirtmek gerekirse;

✓ Alınan ödemelerde bir sıkıntı yaşandığında online olarak iptal/iade edebiliyorsunuz. Kimse ile telefon, faks ya da mail trafiğine girmenize hatta saatlerinizi harcamanıza gerek yok.
✓ Tüm mobil cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışıyor. Bu sayede size ödeme yapacak olan birey ya da kurumlar isterlerse cep telefonları üzerinden isterlerse tablet bilgisayarları aracılığı ile ödeme yapabiliyorlar.
✓ Toplu ya da tek tek mail – eposta gönderimleri yaparak tahsilat yapılacak olan yerlerin otomatik bir şekilde ödeme yapmaları sağlanabiliyor.
✓ Kredi kartlarından tek çekim, taksitli, tekrarlı, dövize endeksli, dövizli, üyelikli – üyeliksiz tahsilat yapılabiliyor.
✓ Alınan her ödeme kayıt altına alınıyor ve istenildiği zaman istenilen ödeme tutarına saniyeler içerisinde ulaşılabiliyor.

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.