Blog

Pratik ve Hızlı En İyi Sanal Pos Çözümü

E-tahsilat

Pratik ve Hızlı En İyi Sanal Pos Çözümü

s“Point of Sale” kelimelerinin kısaltması olarak kullanılan POS, kredi kartı ile alışveriş yapılmasına imkân tanıyan cihazlara verilen addır. Noktadan noktaya ADSL, Dial-up ya da GPRS üzerinden ATM’yle iletişime geçerek ödeme alınmasını sağlar. İnternet alışverişlerinde kredi kartı kullanmak içinse Sanal POS (VPOS/Virtual Point of Sale) denilen altyapıdan faydalanmak gerekir. Sanal POS, aynı fiziksel alışverişte olduğu gibi, internet alışverişinde de alınan ürünün bedelinin, alıcının kredi kartı hesabına borç olarak kaydedilerek satıcının hesabına geçirilmesi prensibine dayanır.

Sanal POS’la Güvenli Ödeme ve TahsilatEn iyi sanal pos çözümü, hızlı sanal pos kurulumu

Sanal POS, internet alışverişi yapılmasına izin veren tüm web sitelerinde kullanılabilir. En önemli avantajı, hızlı ve kolay alışveriş imkânı vermesidir. Güvenlik açısından da sıkı koruma altındadır. Ürünlerini veya hizmetlerini online olarak satmak isteyen tüm firmalar tarafından değerlendirilebilir.

Sanal POS, tüketiciler açısından kredi kartı kadar güvenlidir. Bankalar, Sanal POS entegrasyonu yapmadan önce Sanal POS kullanma talebinde bulunan firmalardan bir dizi güvenlik önlemini almasını ister. Bankaların zorunlu tuttuğu güvenlik kriterleri karşılanmadığı sürece firmaya Sanal POS entegrasyonu yapılmaz.

İnternet üzerinden satış yapan firmalar, Netahsilat kullanarak bankaların şart koştuğu güvenlik önlemlerini kolaylıkla karşılar. En yeni teknolojiler kullanılarak geliştirilmiş güvenlik unsurları ile korunan Netahsilat online tahsilat sistemleri, hem bayilerden hem alt bayilerden hem de doğrudan müşterilerden güvenli ve hızlı bir şekilde tahsilat yapılmasını sağlar. Netahsilat kredi kartı tahsilat sistemleri, global geçerliliğe sahip güvenlik standartlarında geliştirilmiştir.

  • Sistem server’ları, PCI DSS compliant, IDS, IPS, Firewall, RAID5 ile korunmaktadır.
  • Online ödeme sayfanız, 128bit SSL protokolüyle şifrelenir.
  • 3D Secure Sanal POS kullanımına olanak tanınır.

Sanal Pos sağlayan firmalar, kredi kartı ile online tahsilatKredi Kartıyla Online Tahsilat Nasıl Yapılır?

Online satış yaptığınız web sitenizden kredi kartıyla online tahsilat yapabilmeniz için alışveriş sonunda müşterinin ödeme yapabileceği bir sayfanın açılması ve bu sayfada Netahsilat online tahsilat sisteminin kurulmuş olması gerekir. Netahsilat online tahsilat sisteminin kurulu olduğu sayfanız, yüksek güvenlik önlemleri ile korunan Netahsilat sunucularına bağlanır. Sistem web sitenize kurulup ileri teknolojiyle korunan sunucuya bağlandıktan sonra bankaların Sanal POS’ları bu sayfalara yüklenir. Nethasilat online tahsilat sistemi sayesinde size özel yönetim paneli yardımıyla online ödeme almaya hazır hâle gelirsiniz.

Söz konusu yönetim paneline giriş yetkisi, yalnızca sizin tarafınızdan belirlenmiş yetkililerde bulunur. Kendilerine yönetici hesapları açılmış olan firma yetkilileri, yönetim panelinden bütün ödemeleri anlık olarak görebilir; grafikler ve istatistiklerle zenginleştirilmiş arayüz sayesinde her bir tahsilatı tek tek ya da toplu hâlde takip edebilir. Ödemeyi yapan kişi, ödeme zamanı ve miktarı gibi bilgilere istenildiği zaman ulaşılabilir; dilenirse analizler incelenerek raporlara erişilebilir. Raporların farklı formatlarda çıktıları da alınabilir.

Online Tahsilat EsnekliğiNetahsilat ile online tahsilat esnekliği

Netahsilat, Türkiye’deki 21 bankanın web sitenizde kredi kartıyla online ödeme almak için sunduğu POS cihazlarının hepsini de tek bir arayüzden görüp yönetmenize olanak verir. Taksitli veya tek çekim işlem yapma olanağı da sağlayan Netahsilat online tahsilat sistemleri; bayilerden, abonelerden, alt bayilerden ya da direkt ödeme sayfanızdan alışveriş yapan müşterilerinizden tahsilat yapmanızı mümkün kılar. Bayilere ya da müşterilere SMS veya e-mail aracılığı ile gönderilen linklere tıklanması suretiyle de kart bilgileri girilerek ödeme yapılabilir.

Netahsilat’ın, bayiler veya alt bayiler aracılığıyla yapılan satışların ödemesinin de web üzerinden ana firmanın Sanal POS’una yönlendirilmesine olanak vermesi, bayiler ve alt bayiler için ayrıca Sanal POS kullanılması ihtiyacını da ortadan kaldırır. Böylece ilave komisyon ödenmesi durumunda kalınmaz.

Netahsilat, yalnızca TL ile değil; USD, GBP, SAR ve Euro gibi farklı para birimlerinde de tahsilat yapılmasını destekler. Sistem, Türkçe dışındaki dillerde de çalışmaktadır.

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.