Blog

Sanal Pos Entegrasyonu

Blog

Sanal Pos Entegrasyonu

Sanal Pos Nedir?

Sanal poslar internet üzerinden ödeme alabilmeniz için geliştirilmiş özel sistemlerdir. Sanal pos alabilmek için, sanal posunu kullanmak istediğiniz banka veya bankalara başvurmanız gerekmektedir. Başvuru ve onay süreçlerini tamamlayıp, sanal posun kurulumunu yaptıktan sonra, ürünlerinizi internet üzerinden satabilir ve ödemelerinizi online olarak alabilirsiniz. Sanal pos başvurusu yapabilmek ve başvurunuza bankanın onay verebilmesi için güvenli bir altyapıya sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için profesyonel e-ticaret hizmeti almış olmanız sizin için süreçleri oldukça hızlandıracaktır. Aksi taktirde başvurularınız banka veya bankalar tarafından olumsuz olarak sonuçlanması muhtemeldir.

Netahsilat Sanal Pos Entegrasyonu

Türkiye’nin online tahsilat sistemi Netahsilat, internette online olarak kredi kartı tahsilatı yapılabilmesi için geliştirilmiştir. İleri teknoloji güvenlik önlemleri ile koruma altına alınan Netahsilat sistemleri Türkiye’de bulunan 20 bankanın sanal pos sisteme kolayca entegre edilebilmektedir. Bankalarla koordineli bir şekilde çalışan Netahsilat, bankaların sanal poslarında yaptıkları tüm güncelleme ya da değişiklikleri anında kendi sistemlerine yansıtır ve tahsilatınızın sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlar.

entegre bankalar 20

Netahsilat Genel Özellikler

Netahsilat sadece kredi kartı ile tahsilat yapmanızı sağlayan bir sanal pos yazılım altyapısı değildir. Sahip olduğu fonksiyon ve özellikler sayesinde aşırı iş gücü, zaman kayıpları ve karşılaşılan sorunları ortadan kaldıran bir sistemdir.

➔ Netahsilat sistemi ile bayi ve müşterilerinizden kredi kartları ile tek çekim veya taksitli tahsilat yapabilirsiniz. Tüm Visa, Master ve Amex kartların geçtiği tek çekim işleminde tek bir bankadan sanal pos almak yeterlidir.

➔ Netahsilat ile kredi kartlarından taksitli tahsilatlarda yasal mevzuat çerçevesinde Türkiye’de hizmet veren tüm bankaların kredi kartlarına 9 taksite kadar işlem yapılabilmektedir. +Taksit, taksit erteleme kampanyaları vb. uygulamalar E-tahsilat sisteminde kullanılabilmektedir. Taksitli işlemlerde bankaların uyguladığı komisyonlar dinamik olarak yönetilebilmektedir. Komisyonlar bayi ya da müşteri bazında değiştirilebilmektedir. Taksitli tahsilat için ilgili bankaların sanal poslarından birer adet almak gerekmektedir.

Sanal Pos Entegrasyonu

➔ Dövize endeksli ya da direk olarak dövizli tahsilat yapabilirsiniz.

➔ Size ödeme yapması gereken kullanıcılara direk olarak SMS ya da E-posta gönderimi yapabilir ve SMS ve E-posta içeriğinde bulunan linke tıklamalarını sağlayarak otomatik bir şekilde tahsilat yapılabilmesini sağlayabilirsiniz.

➔ Netahsilat’ta bayi ve müşterilere farklı ödeme koşulları sunulabilmektedir. Bir grup müşteriye 9 taksit yapıyor iken başka bir gruba 6 taksit uygulanabilir. Bir gruba banka komisyonları ekleniyor iken başka bir gruba komisyon eklenmeyebilir veya daha az ya da çok komisyon eklenebilir. Bazı müşterilere taksit yapıyor iken bazılarına sadece tek çekim açılabilir. Bu şekilde sınırsız adette ödeme şablonu oluşturularak müşterilere farklı uygulama yapılabilir.

➔ 3D Secure yani müşterinin cep telefonuna gönderilen mesaj ile onay vermesi sonucu alınan güvenli ödeme yöntemi ile tahsilat yapabilirsiniz.

➔ Alınan ödemelerde herhangi bir yanlışlık mı oldu? E-tahsilat sistemi yönetim panelinde bulunan online iptal/iade butonları ile ilgili ödemeyi anında iptal ya da iade edebilirsiniz.

➔ Ödeme ekranınızı dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

➔ Sürekli bir şekilde periyodik ödeme almanız gereken müşterileriniz var ise periyodik (tekrarlı) tahsilat yöntemini kullanabilirsiniz.

➔ Muhasebe cari ve ekstre entegrasyonu sayesinde, alınan bütün ödemelerin kullanmakta olduğunuz ERP programına otomatik bir şekilde aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

➔ Netahsilat sisteminizi direk olarak ödeme sayfası halinde de kurabilir, dilerseniz de kullanmakta olduğunuz e-ticaret sitenize entegre bir şekilde kendinize özgü ödeme arayüzü ile kullanabilirsiniz.

➔ B2B ve B2C entegrasyonuna yani bayilerden tahsilat, alt bayilerden tahsilat, bayilerin müşterilerinden tahsilat ve bayi ve alt bayilerin sanal posunu kurabilme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Talebi

Sanal pos entegrasyon sistemi E-tahsilat hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0212 256 60 00‘ı arayabilir ya da ücretsiz demo talebinde bulunarak E-tahsilat uzmanlarımızın sizlerle iletişime geçmesini ve E-tahsilat sistemini detaylı bir şekilde anlatmalarını sağlayabilirsiniz.

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.