Blog

Acente, Otel ve Turizm Ödeme Tahsilat Sistemi

E-tahsilat

Acente, Otel ve Turizm Ödeme Tahsilat Sistemi

Turizm sektörü uzun vadeli satın alımların gerçekleştirildiği alanların başında geliyor. Bu durum da doğal olarak online alışveriş yöntemlerinin bu sektörde sıklıkla kullanılmasına yol açıyor. Özellikle ileri tarihli yapılan otel rezervasyonları veya turistik hizmet satın alımlarında online ödeme sistemleri hayati bir rol oynarken bu alışverişlerde klasikleşmiş bir metot olarak mail order sistemi uygulanıyor. Ancak günümüzde artık eskimiş sayılabilecek bir yöntem olan bu sistem, yeni teknolojilerle birlikte yerini çok daha pratik ve güvenli bir ödeme aracına bırakmaya başladı. Sanal POS’lar üzerinden ödeme yapılabilmesine olanak tanıyan e-tahsilat sistemi, birçok iş kolunda olduğu gibi turizm sektöründe de alışverişin her iki tarafına da büyük kolaylıklar sağlıyor.

Turizm tahsilat sistemi, Otel Ödeme Sistemleri ve Acente Tahsilat Sistemi

Turizm Tahsilat Sistemi, Mail Order Tarih Oluyor

Online alışveriş kavramı hayatımıza girdiğinden beri turizm firmalarının tahsilat işlemleri çok büyük bir çoğunlukla mail order sistemi kullanılarak yapılıyordu. Her ne kadar bu yöntem uzun yıllar boyunca otel tahsilat sistemi olarak görevini başarıyla yerine getirmiş olsa da birçok dezavantajı da beraberinde getiriyordu. Güvenlik endişeleri başta olmak üzere birçok alanda iş gücü ve zaman kaybına sebep olan mail order sistemi, e-tahsilat yöntemlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte hızla rafa kalkmaya başladı.

E-tahsilat sistemi, günümüzde birçok turizm işletmesinin sektörlerindeki rekabet içerisinde bir adım öne çıkmasını sağlıyor. Bu yöntemin işletmelere getirdiği avantajları daha net görebilmek içinse öncelikle selefi olan mail order sisteminin eksilerine göz atmak gerekiyor.

Tur acente ödeme sistemi olarak mail order kullanıldığında:

  • Müşterinin kredi kartı bilgileri direkt olarak firmaya iletiliyor.
  • Firmaya iletilen kredi kartı bilgilerinin özenle ve oldukça güvenli bir şekilde saklanması gerekiyor. Bu işlemin sağlanamadığı durumlardan kaynaklanacak mağduriyetlerden firma sorumlu tutuluyor.
  • Bu yöntem yoğun bir telefon, mail ve faks trafiğine sebep oluyor.
  • Bazı müşteriler kredi kartı bilgilerini açık bir şekilde firmaya iletmeyi reddediyor.
  • Ödeme süreçlerindeki işlemlerin raporlanması elle ve insan hatasına açık bir şekilde gerçekleşiyor.
  • Tüm bu aşamalar hem firma hem de müşteri tarafında büyük bir zaman kaybına neden oluyor. Aynı zamanda firmalar tüm bu işlemleri yürütmek için önemli oranda bir iş gücü kullanmak zorunda kalıyor.

Bugün hemen Netahsilat ile iletişime geçerek Turizm tahsilat sistemi kurulumunuzu başlatabilirsiniz. Acente ve Otel Ödeme sistemlerinde hızlı ve güvenilir adres.

E-Tahsilat Yöntemleriyle Teknolojiyi İşletmenize Taşıyın

Sanal POS hizmeti sağlayan 21 farklı bankanın entegrasyonunu tek bir platformda toplayan Netahsilat, tahsilat işlemlerinize hız ve güvenlik katıyor. İster taksitli ister tek çekim kredi kartı ödemeleri için kullanabileceğiniz Netahsilat sayesinde hem müşterilerinize çok daha güvenli bir turizm tahsilat yöntemi sunabilir hem de zamandan kazanabilirsiniz.

Netahsilat online ödeme sistemleri ile;

  • SMS veya e-mail yoluyla,
  • Serbest tahsilat yöntemiyle,
  • Rezervasyon sistemlerine entegre bir şekilde,
  • IVR metoduyla tahsilat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Turizm Ödeme Sistemi, Hem Güvenli Hem Hızlı

Netahsilat online ödeme sistemleri güvenli ve hızlı alışverişi bir arada sunuyor. Sanal POS vasıtasıyla gerçekleştirilen ödemeler 3D Secure yöntemi kullanılarak müşteriden tahsil ediliyor. Kredi kartı bilgilerini güvenle koruyan bu sistem sayesinde müşteriniz huzurla ödemesini yaparken işletmeniz için de kart bilgilerini saklamak gibi ekstra bir iş yükü çıkmasının önüne geçiliyor. Aynı zamanda tur acente ödeme sistemi olarak Netahsilat kullanıldığında müşteriler online iptal ve iade olanağından da kolayca yararlanabiliyor. Online veri akışına izin veren her türlü rezervasyon ve muhasebe programına entegre bir şekilde çalışabilen sistem tüm süreçleri tek bir yerden yönetmenize de imkân tanıyor. Mobil cihazlarla de uyumlu bir şekilde çalışan Netahsilat, tahsilat aşamalarının her bir aşamasına kolaylık ve pratiklik katıyor.

Turizm alanında faaliyet gösteren işletmelere yönelik olarak sunulan farklı paket seçenekleri ile Netahsilat, işletmenizin gücüne güç katmak için hazır bekliyor.

Bankalarınız farklı olsa da takip ekranınızı tek arayüzde buluşturan hesap hareketleri raporlama sistemi ile zamandan büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz. 

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.